Můj první článek aneb proč jsem se rozhodla psát blog!

Nepotřebuji počítač, nové věci, nové telefony, nové aplikace, nové vymoženosti tohohle světa a už vůbec BLOG!

A za další ani nevím, co to je! Místo toho, aby mi usnadnili život, tak mě rozčilují, zdržují, stěžují mi ho! Nesnáším tyhle věci. Jsou to jen OKRÁDAČE mého času!

Lidi si je kupují jenom kvůli módnímu trendu a protože to mají všichni. Kdybych mohla, tak bych to všechno zahodila !!

Jó, to je fajn a šla bys bydlet do lesa, ?

A nejlépe se odizolovala od všech lidí, protože ty mají taky spoustu nápadů, které jsou nákazové a nebezpečné! A taky se rádi shromažďují a dělají různé společenské neřesti! A co víc, dokonce si užívají života právě díky všem těmhle vymoženostem, které navíc jistě škodí celé planetě a všechno znečišťují a to ty zásadně nepodporuješ! Všechno tohle tě hrozně rozčiluje!

Zhruba asi takhle jsem to vnímala do té doby, než jsem odjela žít do Řecka.

Můj první dárek od mého muže byl iPhone!

NO to snad NE! Tohle přece já nepotřebuji! Taková zbytečnost! A ovládá se to prstem, na dotyk, no to už vůbec! „No, vidíš, že to nefunguje, ani „blbá“ esemeska se tam nedá pořádně napsat!“ To je zase dárek. Mě telefon stačí na volání a na psaní esemesek, nic víc nepotřebuji! A z tohohle ani tu esemesku nepošlu!!

Jenomže co se nestalo. Záhy se ukázalo, že tam byl i fotoaparát, video, kalendář, šikovný upomínkovač na úkoly, přehledná a rychlá předpověď počasí, dokonce diktafon, kalkulačka a spoustu jiných aplikací, které se mi později, jak jsem zjistila, moc hodily a líbily. No a navíc mi usnadnily práci a pomohly mi projevit tvořivost, kterou jsem třeba našla ve focení psů z ulice!

IMG_4391  IMG_4419 IMG_3175 IMG_3028

A co má společného počítač, telefon, či jiné technické vymoženosti s výchovou psa?

Má a hodně. Jsou to právě nové techniky a přístupy ve výcviku. Je to právě nové chápání vztahu mezi psem a člověkem. Protože tak, jako se mění technický vývoj, tak se mění i vztah člověka ke psu.

Zkuste se třeba z obyčejné procházky s vaším psem naučit něco více o svém psu a zároveň sami o sobě. Naučte se věci spojovat v jeden celek. Zbavte se přebytečného strachu o svého psa a černého svědomí, že děláte něco špatně. Objevte tak NEOBYČEJNOU PROCHÁZKU s vaším psem a využijte ji jak nejlépe bude vyhovovat právě vám.

Už se nemusíte cítit špatně za to, že vedle vašeho psa máte své vlastní plány, představy a nálady.

Naučím vás, jak můžete porozumět svému psu a skrze něj i sobě.

Ukáži vám, jak komunikovat bez emocí a jak prohloubíte vaši i jeho důvěru k vám. Váš vztah se vyrovná. Už se nebudete muset cítit povýšeně a zároveň nebudete mít špatný pocit černého svědomí, že děláte něco špatně a svému psu ubližujete.

Pojďte se mnou prozkoumat vztah mezi psem a člověkem. Vydejme se cestu za harmonickým vztahem, ve kterém je nejdůležitější láska, důvěra a respekt jeden druhého! 

Chci, poukázat na to, že mnohdy, proti čemu zásadně razíme, je právě to, na co bychom měli zaměřit svoji pozornost. Najít pravou příčinu našeho rozčílení. Věřím, že když jsme něčím rozladěni, prozrazuje to právě něco o nás, co zrovna v sobě řešíme. A pokud někdo říká, že tohle můj pes neumí nebo nebude dělat, protože je takový a makový, tak zřejmě nechce, aby se to jeho pes naučil.

Rozhodně to neznamená, že to pes neumí!

Zkuste se zamyslet nad čímkoli, co vás rozčiluje a zkuste se zeptat proč. Možná že právě zjistíte, že ten důvod rozčílení byl jen váš strach a nebo dokonce něco, co děláte sami a ono vás to prostě vnitřně rozčiluje. Je snadnější to hodnotit u jiných… Možná se u toho i zasmějete a šoupnete své ego pěkně na stranu. Uvidíte, jak se pak budete cítit lépe a mnohem příjemněji, když si dokážete připustit, že je to jen váš úhel pohledu.

Takže, až vám zase něco zvedne žluč, zkuste to vzít jako VÝZVU. Jako AHA moment, tady je něco, co bych mohla prozkoumat. Možná že právě zjistíte, že se za tím schovává poklad, který vám může být ku prospěchu a vy jste o něm do TEĎ neměli ani tušení!

Hodně štěstí v objevování vašich VÝZEV a AHA momentů ve vašem životě a hlavně ve vztahu mezi vámi a vaším psem!

S otevřenou myslí vám přeji krásný den

Pavla Polymnia a Díno Dinosaurus

IMG_4723 IMG_4691IMG_4834

PS: K napsání mého prvního článku mě nevědomky inspirovala moje milovaná maminka, když se mi do telefonu rozčilovala kvůli počítači! Já si uvědomila, jak mě věci, které neznám, dokáží také vytočit. Děkuji za tuto lekci mami. 🙂

Pavla Chocholousova
Vaše průvodkyně férovou komunikací se psem. Pomáhám psům a jejich páníčků tak, aby se spolu v důvěře a respektu vždycky domluvili. Napsala jsem zábavnou knihu pro psy, na které si uvědomíte, jak si vás pes krásně omotává kolem svých tlapek. :)
Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)
Příběh o tom, jak vznikl online kurz Psích souvislostí si přečtěte tady>>.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..