O mé cestě životem za kynologyí

Napadla mne otázka, jakým způsobem mohu být přínosná zemi, ve které žiji.

Co ji mohu nabídnout?

Mám prostě pocit, že nestačí být prospěšná jen sobě, ale že bych mohla ovlivnit i své nejbližší okolí. Pomoci tam, kde žiji. Podělit se o to, v čem jsem dobrá a co umím.

A také se mi do ruky dostal e-book Zorky Zámečníkové – Jak začít žít v Anglii.

…kde popisuje, jaké to je být imigrantem a začít žít úplně nový život v Anglii.

Jak ho s napětím čtu, vzpomínám na dobu, kdy jsem také do Anglie přicestovala a tři roky tam žila. Vybavuji si, jak jsem přijela žít do Španělska a najednou si uvědomuji, že i já jsem tady v Řecku takovým imigrantem.

Zorčin e-book mne nadchl. Nejen v tom, že je reálný, ale v tom, že nemaže med kolem pusy. Jde přímo k jádru a podstatě všeho. K nás samotných. K tomu, že místo hanění je na místě skutek, opravdový čin, aby se věci hnuly k lepšímu.

A to je úžasný. Zorka totiž nedává nějaký instantní návod, jak začít žít život v Anglii. Vysvětluje, co pro to člověk musí udělat a proč. Je to jednoduché pochopit, protože ten e-book žije jejím neskutečným příběhem, který musel stát mnoho odvahy, úsilí a silné vůle.

Díky jejímu ebooku jsem si uvědomila, jak veliké rozhodnutí jsem ve svém životě udělala a jak veliké štěstí jsem měla. Asi mě má Vesmír přeci jen rád.

Do Řecka jsem přijela, aniž bych uměla jediné slovo řecky a bez tušení, co mne tu čeká. Asi jsem měla především štěstí a ochranu svého muže a jeho rodiny.

Něco však tentokrát bylo úplně jinak.

Když mi bylo dvacet. Jela jsem do Anglie jako au-pair, abych se naučila anglicky a vydělala si nějaké peníze. Nic víc jsem neřešila. Vše pro mě bylo agenturou zařízené. Ne vše bylo tak, jak jsem si přála, ale brala jsem to jako nutnou část mého života. Holt jsem neměla takové štěstí. A vlastně to mohlo být ještě horší! Takže jsem byla ráda, že mám to, co mám.

Nenapadlo by mě, že by to mohlo být i jinak. Třeba takové, jaké to opravdu chci já. Prostě mnohem, mnohem lepší!

Brzy to vykompenzoval fakt, že jsem se přestěhovala s rodinou na ostrov Isle of Wight, kde jsem se neuvěřitelným způsobem dostala k farmáři s koňmi a mohla se o ně starat, jak jsem chtěla. Navázala jsem tak nádherný vztah s Dukem a Megan, se kterou jsem si mohla jezdit, jak se mi zachtělo. Co více jsem si mohla přát.

isle-of-wight

Setkání s Dukem

Radost s Megan

Také jsem se zamilovala. Byla jsem mladá a naivní, plná ideálů. Myslela jsem si, že mi spadl princ přímo z nebe nebo co. Vůbec mi nedocházelo, že realita byla úplně jiná. V té době jsem si neuvědomovala, co to doopravdy znamená, když se projevovala jeho chorobná žárlivost. Omezovalo mě to a ničilo. Měla jsem tak málo sebe-vědomí.

pastviny-v-osborne-house

Je až neuvěřitelné, že jsem s tímto mužem odjela po 2,5 letech do Čech a pak do Španělska. Tam jsem konečně prozřela a po půl roce jsem se nešťastná a zdrcená svým osudem vrátila zpět do Čech.

Probrečela jsem tuny slz. Promarnila jsem s tímto mužem neskutečné 4 roky svého života! To vše proto, abych se po 10 letech dezvěděla bolestnou pravdu o tom, jak to tehdá doopravdy bylo.

Téda! Musím vám říct, že jako žena jsem dostala teda pěknou lekci. Bylo to strašné období, ale díky němu jsem pochopila, jak hluboce může žena sama před sebou klesnout. Jak moc si sama sebe dokáže nevážit a jak moc je ochotná ustoupit jen proto, aby se zalíbila.

Na vlastní kůži jsem zjistila, jaké to je, když se žena dozví, že ji muž podváděl!

Byla jsem z toho zdrcena, úplně rozemletá na nejmenší kousky. Neustále jsem se sama sebe ptala proč! Odpovědi mi přicházely potom postupně a já zjistila, že celý tento dsný pád do mé osobní propasti byl nakonec odrazem k něčemu lepšímu. Sama k sobě.

Myslím, že to mi dalo dostatečnou odvahu se znovu sama-objevit a začít si vážit toho, kdo doopravdy jsem. A psy mi na této cestě neskutečně pomohli.

Po návratu jsem se zařekla, že cizince už v životě nechci ani vidět. Od té doby jsem se nutila být pokornou občankou a snažila si hledat přízemnější práce.

Nedařilo se mi. Budil se ve mne vlk! Chtivý žrát.

A tak jsem se stala instruktorkou lyžování v Harrachově, potápěčkou ve firmě Snakesub a naučila se skoro vše o vlasech ve firmě Afroditi.

www-pavlapolymnia-cz

Osud mě pokoušel ale i ve své vlastní zemi. Nedařilo se mi najít své štěstí a tak jsem si sahala mnohdy na dno své existence.

Do života mi naštěstí vstoupili přátelé, kteří mi dali novou naději. Prý ale jen, když sama budu chtít.

A tak jsem zkoumala, kdo vlastně jsem a co mám ráda.

Začala jsem nevědomky zkoumat základ veškerého životního úspěchu.

A tak jsem si pořídila psa, po kterém jsem vždycky strašně toužila. Konečně v mém životě nastal ten správný čas! Poznali jste ten pocit? Jet si pro své vysněné štěňátko? Ohromný pocit očekávání. Jela jsem si pro Arinku. Také jsem začala opět tancovat a dokonce jsem objevila novou výzvu, točení s poikami nebo také ohněm.

Pak se stalo, že mi osud nabídl, abych odjela vystupovat na půl roku na Krétu jako tanečnice, asistentka fakíra a ohňová žena. Nabídky, které se prostě nedají odmítnout.

fire-show-pavla-chocho

Kréta mě tak učarovala, že jsem po návratu, plná dojmů,  zrealizovala svoji vlastní světelnou a ohňovou show a rozjela své první podnikání jako Pavla Chocho. Na Krétu jsem se pak každý rok v létě vracela, abych zase o kousek splnila svá přání.

uv-show-pavla-chocho

“Kam vítr, tam plášť” Tak mi kdysi říkávala moje sestra, když ji rozčilovala hudba, kterou jsem poslouchala. Že prý nemám svůj vlastní názor a poslouchám jen to, co můj “daný” přítel. To mě hrozně rozčilovalo. Měla jsem za to, že nemá pravdu, ta hudba se mi přeci líbila.

Tak měla anebo neměla pravdu? Vrtalo mi hlavou.

Svůj vlastní názor jsem neměla skoro na nic. Těžko se mi rozhodovalo, vybíralo a celkově žilo. Neměla jsem nic konkrétního v rukách. Nějaký smysluplný cíl, hlubší vizi nebo dlouhodobější plán. Prostě: “kam vítr, tam plášť.” Tady tomu se svým mužem vesele říkáme “alu jalu.” Co se mi zrovna připletlo pod nohy a bylo dostatečně vzrušující, to jsem začala dělat.

Není to ale přirozený vývoj?

Co na tom, že člověk poslouchá hudbu, která mu skočí k uším a líbí se mu anebo se nechá vést svým životem a začne dělat to, co ho zrovna nejvíce přitáhne? Možná, že právě to ho nakonec zavede tam, kde má opravdu být a kde nalezne své štěstí.

Bez všech těchto cest bych nepotkala tolik různých psů a nedokázala si teď spojovat všechny různé souvislosti.

psi-na-cestach

Nedostala bych se vlastně ani do Řecka a asi nikdy bych nezačala s kynologií.

Tak proč je to teď jiné?

Díky e-booku Zorky jsem si uvědomila, jakým způsobem si mám tady v cizině ustát své místo.

  • Že nestačí jen umět mluvit jazykem, je potřeba ho dobře umět.
  • Že tu nestačí jen žít a těžit, je potřeba umět i dát.
  • Že nestačí jen sedět a čekat na zázraky a stěžovat si, jak něco nefunguje, ale že je potřeba vstát a něco pro svůj život a své vize udělat.
  • Že nestačí jen tak něco dělat, ale že je potřeba tomu dát smysl. Mít jasnou vizi a představu výsledku, kterého chcete dosáhnout.
  • Vědomě tak tvořit svoje cesty osudu. Přitahovat si do svého života přesně ty lidi, které potřebujete.

A tak ti, Zorko, děkuji, protože jsi ke všem moudrům přidala i svůj osobní příběh, který teorii propojil s praxí a mně tím připomněl, že všechno, co v životě děláme, je přesně to, o co jsme si požádali.

Jsem ráda, že i já jsem ti mohla být pomocníkem na tvé cestě.

Je skvělé dělat to, co mě opravdu baví a v čem vidím smysl. Je fajn u toho dělat i to, co mě k tomu zavedlo 🙂

www-pavlapolymnia-cz

Třeba podporou benefiční akce pro pouliční psy a s radostí tak tvořit to, co mě opravdu naplňuje a v čem mohu být nejen v Řecku přínosná.

Projekt – Vztah se psem na 100%

S láskou
Paval Polymnia

Pavla Chocholousova
Vaše průvodkyně férovou komunikací se psem. Pomáhám psům a jejich páníčků tak, aby se spolu v důvěře a respektu vždycky domluvili. Napsala jsem zábavnou knihu pro psy, na které si uvědomíte, jak si vás pes krásně omotává kolem svých tlapek. :)
Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)
Příběh o tom, jak vznikl online kurz Psích souvislostí si přečtěte tady>>.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..