Proč psí souvislosti

Aneb má psychologie vztahu se psem

Co si pod psími souvislostmi máte představit?

 • Věřím, že je vše se vším propojené.
 • Nic neexistuje jen tak, samo od sebe.
 • Vše má své opodstatnění a vysvětlení.
 • Ne vše je ale rozpoznatelné hned a ne na vše najdete odpovědi snadno.

Věřím, že to, co se nám děje, má své důležité poslání. Každý pes je na správném místě a ve správné rodině. Že pes je pro každého z nás osobní výzvou stát se lepšími. Záleží jen na nás, zda svou výzvu od života přijmeme a vyřešíme ji.

„Pes se pro mne stal takovým nástrojem neboli médiem. Skrze psa vám dokážu pomoci. Ano vám. Jste to totiž vy, kdo vztah se psem řídí a může ovlivnit nebo změnit.“

Pokud s pejskem máte trápení, musíte nejdříve porozumět tomu, co přesně od něj sami chcete. Jaké jsou vaše představy a přání. Jsou totožné s realitou? Co vám přesně vadí a jakým způsobem to můžete změnit. Co jste ochotni ve svém životě změnit, abyste našli společnou řeč? Co už ne? To jsou otázky, na které byste měli znát odpovědi.

Je velmi důležité správně rozumět psí řeči, abyste se s pejskem mohli férově domluvit. To je ve vztahu naprosto základní. Pes komunikuje jiným způsobem, než si člověk často myslí. Zajímejte se o psí řeč a jeho signály.

Pro skvělý start doporučuji knihu:
Konejšivé signály – Na jedné vlně s vaším psem – Rugaas Turid.

Lidé psa často polidšťují, protože si myslí, že je pes bude mít více rád. Jenže opak je pravdou. Rozmazlováním člověk vysílá slabou energii, kterou pes vnímá jako oslabenou. Proto jsou často rozmazlovaní psi neposlušní. Dělají si, co chtějí, protože vědí, že mohou.

Změnou svého postoje vůči psu změníte i psovo chování. To jsou souvislosti, které vidím a které lidi učím.

„Vnímám, že člověk a pes se navzájem ovlivňují. Proto psí souvislosti.“

Když porozumíte vztahu se psem, přijde klid, pochopení a nadhled v situacích, které jsou pro vás doposud nezvladatelné.

Nic pro vás nebude překážkou, protože porozumíte ve vztahu sobě, svému psu a všem podstatným souvislostem, které vás naučím vidět.

 • Budete se cítit dobře i přesto, že vše nebude stoprocentní. Na sto procent budete ale vědět, že jdete tou správnou cestou.
 • Poznáte, že vztah je neustálý proces, který nikdy nekončí. Za každé další nedorozumění budete vděční, protože už budete vědět, že je to další vaše životní výzva.

„Pes je zrcadlem vašich vnitřních nastaveních.“

Pomáhám lidem pochopit, jakým způsobem toto zrcadlo funguje. Jak mluvit psí řečí, aby vám pes rozuměl a jak skrze svého psa porozumět i sobě.

 • Baví mě učit se skrze svého psa.
  Vidět své vlastní chyby a učit se je odbourávat.
 • Překonávat sám sebe a zjemňovat svoji komunikaci.
  Vědět, co od svého psa mohu chtít  a co k němu už není fér.
 • Vidět, že se mě můj pes nebojí, ale že mě respektuje.
 • Radovat se ze svého psa, i přesto že i on má někdy své dny.
 • Pozorovat, jak je přede mnou na sebe hrdý, když udělá něco dobře.
 • Miluji objevovat jedinečný charakter svého psa a učit se s ním pracovat.

Chcete vědět, jak si vás vaši mazlíčci omotávají kolem svých tlapek? Chcete se něco dozvědět o psí řeči? Vžijte se na chvíli do role psa  a udělejte si příjemnou chvilku nad ebookem, který vás možná i rozesměje.

E-book si můžete ZDARMA stáhnout ZDE <<

Pavla Polymnia a Díno Dinosaurus

podpisy oba

 

 

 

Pavla Polymnia

Mým posláním je předávat neviditelné ve vztahu se psem. Hledám souvislosti a pravé příčiny vzniku problémů. Zvu vás do světa, ve kterém nejste důležitější ani vy, ani váš pes. Jste důležití oba stejně. „Naučím vás porozumět vašemu psu a skrze něj i sobě."

Vytvořila jsem pro vás jedinečný on-line kurz, díky němuž se stanete přímo EXPERTY na vztah se psem a nic vás v něm už nezaskočí. Budete si umět poradit v jakékoliv situaci.

Jsem autorkou on-line kurzu Vztah se psem na 100%

Napsala jsem pro vás ebook zdarma, který je psaný pro psy, abych vám odlehčenou formou ukázala, jak moc záleží na tom, abyste správně rozuměli psí řeči. Jsem autorkou e-booku zdarma Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)

Jak jsem s kynologií začala a proč v Řecku si přečtěte zde>>.

Komentáře