Chci strašně moc čistokrevné štěně, ale stačí mi bez PP

Co je to PP?

  • Zkratka pro Průkaz Původu.
  • Průkaz původu prokazuje čistokrevnost psa neboli čistou rasu.

Musím s vámi sdílet pro mne velmi důležitou věc o štěňátkách.

Víte, že pořízením si rádoby „čistokrevného“ štěňátka bez PP můžete přímo podporovat množírny a chovatele, kterým jde jen a jen o peníze?

Jak je to možné?

Předevčírem mne kontaktovala mně blízká osoba a píše mi:

Ahoj Pavli, prosím tě, moje kamarádka mi dnes napsala takový dotaz, tak mě napadlo, že bys možná mohla vědět

…prosím tě, neznáš náhodou někoho, kdo by měl …dosaďte si plemeno… a prodával by štěňátka? Umřela nám naše milovaná fenka …. Hrozně nám doma chybí její přítomnost, tak se pokoušíme sehnat fenku jiného plemene, aby nám ji nepřipomínala. Moc bych chtěla štěně … dosaďte si plemeno, do kterého jsem zamilovaná už spoustu let.  Stačí mi bez PP, ale aby byla čistokrevná. S „papírama“ je na nás bohužel moc drahá :-(…

Víte o tom, že i čistokrevný pes se dá pořídit na splátky?

Moje odpověď zněla:

…Pejsek se dá pořídit i na splátky, ale rozhodně bych doporučila z nějaké dobré chovatelské stanice a ne bez PP byť „čistokrevného.“ Takoví pejsci mnohdy pochází z černého trhu anebo z množíren. V Čechách se tento nešvar velmi rozmohl. Bohužel právě proto, protože lidé kupují.

Když jsem si tehdá pořizovala Krástkosrstou Kolii, také jsem měla dojem, že „papírového” psa nepotřebuji. Jenže oni bezpapírové kolie prostě nebyly, takže mě naštěstí ani nenapadlo hledat jinou variantu. Smířila jsem se s cenou, protože jsem ji strašně moc chtěla.

Chovatelka mi ji nabídla na splátky. Byla jsem nadšená a nelituji toho ani o fous. Získala jsem od ní úžasnou podporu, spoustu péče a dobře socializované štěně. Přivedené na svět v čistotě a v lásce.

Dobrý chovatel má zároveň zájem, aby se štěně dostalo do dobrých rukou a má zájem o kontakt s novým majitelem. Komunikuje a poradí s čímkoliv. Své odchované psy miluje.

Nečekej zájem ze strany chovatele při koupi štěněte bez PP. Už o něm pravděpodobně neuslyšíš.

Samozřejmě, že existují také chovatelé s PP, kteří nejsou tak přátelští a kterým o další budoucnost štěňátek moc nejde, ale spíše o peníze. HLEDEJ TEDY DOBRÉHO A KVALITNÍHO CHOVATELE.

  1. Nehledej konkrétní štěně, najdi NEJDŘÍVE DOBRÉHO CHOVATELE.
  2. Až pak si vyber štěně, do kterého se zamiluješ.

Dobrého chovatele najdeš na základě doporučení a svého vlastního úsudku.

Více v tomto článku >>>ZDE.

Pejsek, který je z množíren může mít genetické vady a zdravotní problémy nebo psychické problémy. Nemluvě o hrůzných podmínkách, ve kterých jsou psi drženi.

Dobrému chovateli záleží na jménu stanice, a proto se snaží o co nejlepší a nejzdravější odchovy, zná velmi dobře charakter každého ze svých štěňat, takže máš pak kompletní balíček i s prvním doporučením.

O plemeni ví mnohem více, než je možné z dostupných informací získat. Takoví chovatelé o sobě ví a mají vždy štěňata rezervovaná dopředu, protože jsou vyhlášení. Těžko se dříve hledali, protože ne všichni měli webové stránky.

AŤ SI DÁ VELIKÝ POZOR, OD KOHO SI ŠTĚNĚ KUPUJE!

Čistokrevného psa bez papírů může sama nalézt přes nějaké inzerce. Já určitě nedoporučuji a když už, tak jedině s PP a od DOBRÉHO CHOVATELE, S KTERÝM DOKÁŽE NAVÁZAT DOBRÝ KONTAKT.

Chcete se dozvědět více?

Přejděte na další článek ZDE nebo sdílejte.

Děkuji a přeji krásný den

Pavla a Díno.

dsc_5709

Pavla Chocholousova
Vaše průvodkyně férovou komunikací se psem. Pomáhám psům a jejich páníčků tak, aby se spolu v důvěře a respektu vždycky domluvili. Napsala jsem zábavnou knihu pro psy, na které si uvědomíte, jak si vás pes krásně omotává kolem svých tlapek. :)
Jak vyzrát na páníčka (návod pro psa)
Příběh o tom, jak vznikl online kurz Psích souvislostí si přečtěte tady>>.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..